The Most Viewed Videos of all Time
Welcome
Login / Register

"Po më tingëllon si Rama", Lela përplaset me Meçen në Real Story: Mjaft bëmë si misionarë

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Added by Admin in Top 10
17 Views

Description

Inxhinieri i Ndërtimit Arben Meçe tha në emisionin “Real Story” në News 24 se ndërtimet në zonën e plazhit janë bërë pa leje ndërtimore dhe të gjitha këto prova ndodhet të dokumentuara me firmën e atyre që ndërtuan. Por kjo ka hasur replikën e fortë të analistit Alfred Lela, i cili tha po i duket sikur po dëgjon kryeministrin Rama dhe se gjuha e misionarit duhet të marr fund.
Pjesë nga debati:
Arben Meçe: Të gjitha ndërtimet në zonën e plazhit janë bërë pa leje ndërtimore. Të gjitha janë bërë nga 2006 deri më 2009 – 2010. Kjo do të thotë se për këto objekte dosja është e kompletuar për të dënuar këta persona.
Alfred Lela: Mua kjo gjuha e misionarit mua ma shpif. Edhe në Thumanë qenka ndërtuar kështu? Ta bëjmë diskutim. Boll më me këto si misionarë. Sikur je kryeministri, po më tingëllon si Rama.
Arben Meçe: A ta mbaroj të lutem. Të gjithë objektet që janë ndërtuar në zonën e plazhit kanë dosjet të hapura. Ju të gjithë e dini se nuk dënojmë ne, por dënon Prokuroria. Në atë vend është ndërtuar jashtë standardeve. Nëse në një objekt janë ndërtuar 7 kate mbi 3 kate, normal kemi probleme. Prokurorisë i duhen 10 ditë deri në 3 muaj që të verifikojë.
Alfred Lela: Ndërtesat janë si njerëzit, janë të ndryshme. Ku ta dimë se ku është problemi. Nuk janë të gjitha njësoj.
Arben Meçe: Të gjitha ata objekte janë pa projekt, kanë firmë, pra e kanë provën e krimit brenda. Në plazh nuk është goditur asnjë provë krimi, sepse provat e krimit janë në dokumente. Është prova, këta i ke në burg, pikë.

Post your comment

Comments

Be the first to comment
RSS